7700e ICP-MS

Agilent 7700e ICP-MS yeni bir 7700 Serisi eklentisidir ve makul fiyatta kullanımı kolay bir ICP-MS arayan ve standart analitik gereksinimleri bulunan laboratuvarların ihtiyaçlarını karşılar. Basitleştirilmiş kullanıcı arayüzü ve standart donanım konfigürasyonu ile 7700e, endüstri standardındaki 7700x ve 7700s modellerinde bulunan aynı donanım platformunu kullanmaktadır ve çoğu numune türünde poliatomik engellerin etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlayan helyum (He) gaz hattı bulunan ORS3’ü içermektedir. Çekirdek fonksiyonelliğine sahip yeni ICP-MS MassHunter yazılım versiyonu daha basit bir işletim imkanı sağlar.

Özellikler

  • He modunu kullanmadan önce, spektral engelleri çok daha etkili bir şekilde yok eden 3. Nesil yeni Oktopol Reaksiyon Sistemi (ORS3) etkili bir engel yok etme sistemi ve basit bir metot geliştirme imkanı vermektedir.
  • ICP-MS MassHunter’ın yerleşik başlatma fonksiyonu sistem kurulumu ve optimizasyonunu tam otomatik hale getirir. Bu yazılım önceden belirlenen sistem parametrelerini, uygulamaya özel önceden belirlenen metot ve uzman otomatik ayarlama fonksiyonu kullanarak acemi kullanıcıların bile hızlı ve güvenli sonuç almasını sağlar.
  • Tek bir tuşla plazma kurulumu ve uzman otomatik ayarlama gibi kullanıcı dostu yeni ICP-MS MassHunter yazılımı rutin optimizasyonu basitleştirerek, eğitim masraflarını düşürür; güçlü veri analiz verimliliğini arttırır ve çekirdek ICP-MS MassHunter yazılım platformuyla esnek raporlamayı geliştirir.
  • Agilent’ın , içme suyu numuneleri için geliştirilen US EPA 200.8 ve atık, toprak, gıda ve %0.2 oranında TDS’nin (Tamamen Çözülen Katı Maddeler) bulunduğu biyolojik numuneler için geliştirilen US EPA 6020 gibi  7700e için önceden hazırlanmış metotları bulunmaktadır.
  • Kompakt tezgah üstü dizayn ile 7700, değerli çalışma ve laboratuvar alanından tasarruf sağlayan, dünyanın en küçük ticari ICP-MS’lerinden biridir.
  • Daha ileri sistem gereksinimlerinde 7700x ve 7700s’ye tam yükseltme yapılabilir.