7700x ICP-MS

Agilent 7700x ICP-MS yüksek matrisli numunelerin rutin analizleri için ayarlanabilir. 7700, tüm ticari ICP-MS’nin en sağlam plazmasını daha önceden sağlamaktaydı ve Agilent’ın benzersiz yüksek matrisli tanımlama (HMI) teknolojisi rutin yüzdelik matris seviyelerini ölçmeye imkan tanımak için matris toleransı arttırmıştır. 7700 ayrıca, kompleks ve farklı numunelerde, engellerin etkili bir şekilde kaldırılmasını sağlayan Agilent’ın yeni 3. nesil Oktopol Reaksiyon Sistemi (ORS3) hücresini içermektedir. Yüksek sıcaklıktaki plazması, matris tolerans arayüzüyle ve 9’luk dinamik alanıyla, 7700 ideal bir dayanıklılık, hassasiyet ve analitik alan kombinasyonu sağlarken, ileri düzey araştırma uygulamalarını gerçekleştirmeyi sağlayan esnekliğini de muhafaza etmektedir.

Özellikler

  • ORS3 standart olarak He modunda çalışır ve neredeyse her uygulamada reaktif hücre gazı ihtiyacını ortadan kaldırarak metot gelişimini ve rutin analizleri önemli ölçüde basitleştirir.
  • Helyum modu, kompleks ve farklı numuneler için en güvenilir hücre metodu olarak iyi bir şekilde yapılandırılmıştır ve bilinmeyen ya da farklı numune matrislerinde bile tüm spektral müdahaleleri ortadan kaldırır.
  • Yeni iyon lensleri yüksek hassasiyet sağlar ve gelişigüzel arkaplan sinyallerini düşürerek kütle alanında üstün bir dedeksiyon limiti sağlar.
  • Yeni kullanıcı dostu ICP-MS MassHunter yazılımının tek tuşla plazma kurulumu ve Uzman Otomatik Düzenleme gibi özellikleri rutin optimizasyonu basitleştirir ve böylece eğitim masraflarını azaltarak verimliliği arttırır.
  • Tek dokunuşla gerçekleşen numune arayüzü erişimi ve dişli arayüz hunilerinin kolay çıkartılıp takılabilmesi rutin bakımı kolaylaştırır.
  • Güçlü MassHunter yazılım platformu ile geliştirilmiş data analizi ve raporlama imkanı sunar.
  • 7700x’i, kromatografil çiftleme, organik solvent analizi, izotop oranı analizi, yüksek korozif asitler gibi pek çok uygulama için düzenlemeyi sağlayan pek çok seçenek ve aksesuarı mevcuttur.
  • Kompakt tezgah üstü dizaynı 7700‘ü dünyanın en küçük ticari ICP-MS cihazlarından biri yapar ve böylece değerli çalışma ve laboratuvar alanından tasarruf sağlar.