Agilent 5100 Senkronize Dual View (SVDV) ICP-OES, ICP-OES analizi bakımından alanında birincidir. Dichroic Spectral Combiner (DSC) teknolojisiyle tek ölçüde aksiyal ve radyal plazma görüntülerini yakalayabilir. 5100 ICP-OES dikey bir fener ve yüksek hızda, sıfır gaz tüketimli Vista Chip II CCD dedektör ile biraraya geldiğinde, en zorlayıcı numunelerinizi bile %50 daha az argan kullanarak yaklaşık %55 daha hızlı bir şekilde işlemden geçirir. 5100’ün benzersiz performansının yanı sıra, yeni nesil ICP Uzman yazılımı ve DSC teknolojisi metot geliştirmede tahmine dayanan sonuçları ortadan kaldırarak analizinizi kolaylaştırır.

  • Agilent 5100 SVDV ICP-OES’te bulunan Dichroic Spectral Combiner (DSC)teknolojisi tek okumada radyal ve aksiyal plazma görüntülerini alarak ölçüm sürelerini ve argon tüketimini düşürür.
  • Tak-çalıştır özelliğine sahip dikey torch, yüksek matristen uçucu organik solventlere kadar en zorlu numuneleri ölçebilmenizi sağlar. Kolay torch yükleme mekanizması, hızlı başlatma ve tekrar elde edilebilen performans için otomatik olarak torch hizalar ve gazlarla bağlantı kurar.
  • Vista Chip IIdedektörü, hızlı ısıtma, yüksek iş hacmi, yüksek hassasiyet ve en büyük dinamik alan imkanı veren yüksek hızda sürekli dalga boyu kapsamlı (coverage) ve sıfır gaz tüketimli bir CCD dedektörüdür.
  • Cooled Cone Interface (CCI) soğuk plazma kuyruğunu aksiyal optik yoldan kaldırarak self-absorpsiyon ve rekombinasyon müdahalelerini en aza indirir.
  • Katı halde RF sistemisize uzun süreli analitik stabilitesi ile güvenilir, sağlam ve bakım gerektirmeyen bir plazma sunar.
  • Akıllı endüstriyel tasarımı, asit buharlarına engel olmak için korozyona dayanıklı malzemeler ve dahili pozitif basınçlama en zor ortamlarda bile güvenilirlik sağlar.
  • Dünyadaki en küçük ICP-OES sistemi olan Agilent 5100 ICP-OES, güç, gaz, soğutma, su için mevcut olan tüm bağlantıları ve cihaz yönünden ulaşımı kolay iletişim imkanlarıyla çalışma tezgahında (bench space) önemli  ölçüde bir yer tasarrufu sağlar ve hizmet ile bakımı kolaylaştırır.
  • Yeni nesil ICP Uzman yazılımı benzer bir  çalışma sayfası arayüzüne, kesin güvenilir sonuçlar veren sofistike algoritmalara ve içerisinde zamandan tasarruf sağlamak için tasarlanan önceden kurulmuş metot şablonlar bulunan kolay metot geliştirme ve yazılım apletlerine sahiptir.