LTM Kolonları

Agilent Technologies GC Kolonları

Agilent J&W GC Kolonları

Agilent J&W GC Kolonlarının Öyküsü

Erimiş silis GC boru sisteminin mucidi Agilent Technologies, 2000 yılında çapraz bağlı siloksan polimerlerden elde edilen ilk GC durağan fazın yaratıcısı J&W Scientific ile birleşti. Agilent, 2010 yılındaysa Varian’ı satın alarak mevcut Ultra Inert, Yüksek Verimli, LTM, PAH, UltiMetal ve Özel Üretim GC kolonlarına PLOT, Select, VF, CP-Sil ve Dolgulu kolonları da eklemiştir.  GC uzmanlık altyapımızı, bu köklü edinimlerle bir araya getirerek Agilent J&W’yu, dünyadaki en kapsamlı ve en yenilikçi GC kolon yelpazesinin temel bir parçası haline getirdik.

Ayırma İşlemlerinizde  40 Yıllık Agilent Kalitesi ve Yeniliğini Arkanıza Alın

Agilent J&W, 3700’ü aşan parça sayısıyla size en yenilikçi GC kolonlarından oluşan dünyanın en geniş porfolyosunu takdim ediyor. Portfolyomuz asitler, bazlar ya da karışık fonksiyonel bileşikler için en iyi inertliği, en düşük sızıntı düzeylerini ve kolondan-kolona en istikrarlı tekrarlanabilirliği sunmaktadır.  Dolayısıyla sektöründe öncü Agilent J&W kolonlarınızı laboratuvarınızda işe koyduğunuz zaman,  her ayırma işleminde kolonunuza duyacağınız güveni en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Hassasiyet ve Performans için En İnert ve Sızıntı Düzeyi En Düşük Kolonlar

Agilent J&W, yüksek üst sıcaklık limitleriyle, tutarlı kolon inertliği ve son derece düşük kolon sızıntısı sağlayarak doğru pik identifikasyonu ve ölçümünü garanti ettiği kanıtlanmış en geniş standart, GC/MS ve Ultra İnert durağan fazlar yelpazesine sahiptir.  Kolon sızıntısı spektral bütünlüğü ve cihaz çalışma zamanını azaltarak kolon ömrünü kısaltır. Kolon faaliyeti, aktif bileşenler (örneğin: asit ve bazlar) için bileşik kaybı veya degradasyonunun yanı sıra keskin pik kuyruklanmasına katkıda bulunarak yanlış ölçüme yol açar.

Daha İyi Sonuçlar İçin Daha Yüksek Hassasiyet

Agilent J&W kolonları sıkı alıkonma (k) şartlarına bağlı kalarak tutarlı bir tutma ve ayırma sağlar. İçerdikleri dar alıkonma endeksleri ve metre başına düşen çok sayıda teorik tabakayla dar pikleri garanti eder ve closely-eluting piklerin çözünürlüğünü arttırır.

Sektörün En Sıkı Kalite Kontrol Şartları

Agilent’ın sektörde öncü testleri, en zorlayıcı bileşikleriniz için size en güvenilir niteliksel ve niceliksel sonuçlarla benzersiz kolondan-kolona tekrarlanabilirliği sağlar. Eser seviyedeki ayırma işlemlerinize olan güveninizi en üst düzeye çıkarabilmeniz için, sektördeki tek Ultra İnert testle, her kolonu asitler, bazlar ve kromatografik açıdan zahmetli diğer bileşiklerde pik yüksekliği oranı ve kuyruklanma bakımından test ediyoruz.

Ve ayrıca sektöründe öncü cihazları, hizmetleri, küresel teknik desteği ve hızlı nakliyesiyle Agilent’ın toplu çözümü, kolonunuza ve her bir ayırma işleminize daha fazla güven duymanızı sağlar.

 Agilent J&W LTM Kolon Modülleri

7890 ve 6890 Serisi GC Sistemleri için Agilent J&W LTM Kolon Modülleri

Bu çığır açan kolon teknolojisi Agilent 7890A ve 6890 serisi gaz kromatografları için özel olarak tasarlanmıştır. Sağladığı faydalar şöyle:

  • Veriminizi en yüksek düzeye çıkarmak için dört farklı sıcaklık programıyla aynı anda dört kolon modülünü çalıştırabilme kapasitesi
  • Daha yüksek analiz hızları için 1800 °C/dk’ya kadar hızlı sıcaklık programlama hızı
  • Standart açık hava banyolu GC fırın tekniğine göre daha hızlı analitik devir süreleri için bir dakikaya ya da daha az süreye kadar hızlı ısıtma ve soğutma süreleri
  • Konvansiyonel GC’ye kıyasla kusursuz alıkonma süresi tekrarlanabilirliği ve performans
  • Daha uzun süreli saha içi operasyonlarda daha az güç tüketimi
  • Sahada kolay modül değişimi olanağı için entegre modül tasarımı

Analitik Devir Sürelerini Kısaltın ve Yüksek Hızda Gaz Kromatografisi Becerilerinizi Arttırın

Agilent J&W LTM kolon modülleri, düşük termal bir kütle kolon sistemi için yüksek kalitede erimiş silis bir kapiler kolonu ısıtmalı ve sıcaklığı algılayabilen parçalarla birleştirmiştir. LTM kolon modülü, bir yandan konvansiyonel açık hava banyolu GC fırın tekniklerine göre son derece kısa analitik devir sürelerinde çok etkili bir kolon ısıtma ve soğutması sağlayan, diğer yandan da daha az enerji harcayan patentli bir tasarıma sahiptir. 

Agilent, LTM teknolojisini yeni 5875T GC/MS’nin yanı sıra popüler 7890 ve 6890 Serisi GC sistemlerimiz için de sunuyor. LTM ve LTM II serisi GC sistemleri ve iyileştirme güncelleştirmeleriyle uyumludur.  Tüm LTM kolon modülleri şu parçalarla birlikte teslim edilir:

  • Analitik kolonla aynı kimliğe sahip, devre dışı eritilmiş silis boru sisteminden yapılan her biri inlet ve detektör için) iki adet 1 metrelik koruyucu kolon
  • Analitik ve koruyucu kolonların boyutlarıyla uyumlu beş adet tek kullanımlık ferül