binder covid, sem laboratuvar covid, covid önlemleri, covid aşısı

Covid-19 Aşılarının Saklanmasında Binder Derin Dondurucuların Önemi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

binder covid, sem laboratuvar covid, covid önlemleri, covid aşısıKoronavirüs salgını küresel gündemde önemini korumaya devam ediyor. Enfeksiyonlu vaka sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor ve bu durum aşı üretilmesi için büyük bir çaba içerisinde olan araştırmacıların üzerinde bir baskı oluşturuyor. Alınan tüm önlemlere rağmen, normale dönmemizi sağlayacak tek çözüm şu an için aşı olarak düşünülüyor. Ancak merakla beklenen aşı, mümkün olan en kısa sürede dünyanın her yerine nasıl taşınacak?

Politikacıların, ilaç uzmanlarının ve lojistik hizmet sağlayıcılarının şu anda üzerinde çalıştıkları tam da bu konu. COVID-19 aşısı için etkili soğuk zincirleri garanti etmenin bir yolunu bulmaları gerekiyor. Nakliye merkezlerindeki soğuk zincirler yeterli olmayacağı için bu nedenle UPS gibi lojistik firmaları zaten depolama kapasitelerini genişletmeye başladılar bile.

Ancak şu anda dünyanın her ülkesinde inşa edilmekte olan sıcaklık kontrollü depolama salonları işi tek başına üstlenemeyecek durumda – organik maddeler için en iyi saklama koşullarını yaratan ultra düşük sıcaklığa sahip dondurucular da en kısa sürede kullanıma başlaması gerekmekte. Almanya Tuttlingen merkezli BINDER GmbH markası bu durum için ideal çözümler sunabilmektedir – üretilen derin dondurucuları tam da bu amaç için tasarlanmıştır. Bu nedenle, küresel pazar liderinin halihazırda müşteri siparişlerinin artırması hiç şaşırtıcı değil.

Ultra düşük sıcaklıktaki dondurucular, gelecekte koronavirüs aşılarının depolanması için gerekli olan kesin sıcaklık olan -80 ° C lik değeri sabit bir şekilde sağlar. İç kısımdaki sıcaklık dağılımı son derece homojendir ve organik maddelerin her zaman aynı koşullarda tutulmasını sağlar. Ayrıca, dondurucuların enerji tüketimi düşük olduğundan, lojistik hizmet sağlayıcılarının işletme maliyetleri söz konusu olduğunda kötü sürprizler yaşamasını engeller. Dahası, BINDER ayrıca bir güvenlik konsepti sunar: ilk olarak, her şeyin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için depolama sürecini kaydeden APT-COM 4 yazılımı mevcuttur. Hassas numuneler söz konusu olduğunda, hiçbir şeyin ters gitmediğinden emin olmak çok önemlidir. Ek olarak, özel kilit sistemi sayesinde, numuneleri yetkisiz erişime karşı korumaya yardımcı olur. Özel olarak tasarlanan numune yerleştirme yada çıkarmayı sağlayan sistemleri de ayrıca BINDER derin dondurucularının hızlı ve kolay bir şekilde kullanılmasına ve dolaba numune koyma ve alma sürelerini kısaltarak size zaman kazandırır.

“Durum ciddiyetini koruyor ve vakalar artıyor. BINDER ACADEMY’den Lothar Maresch, COVID-19’u aşmanın tek yolu aşıdır ”diyor. Devam ediyor: “Aşı saklama için derin dondurucuları ile BINDER markası, krizin kontrol altına alınmasına yardımcı oluyor.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.