Dünyada ALTIUM

Altium Türkiye, bir Altium Grup şirketidir. Altium Grup İsviçreTürkiye, Çekya, Polonya, Azerbaycan, Hırvatistan, Romanya, Bosna-Hersek,  Kosova, Sırbistan, Montenegro, Makedonya ’da hizmet vermektedir.

Altium Grup global olarak, idari işler, satış, pazarlama ve müşteri destek birimlerinde görev yapan 500’e yakın çalışana sahiptir. Altium, Türkiye organizasyonunda 170 kişilik bir ekibe sahiptir.

Altium Grup hakkında daha fazla bilgi için www.altium.net adresini ziyaret edebilirsiniz.


Hakkımızda

Altium International Laboratuvar Cihazları A.Ş. 1989 yılında merkez ofisi İstanbul`da olmak üzere Sem Laboratuvar Cihazları A.Ş ünvanı ile kurulmuştur. Ankara ve İzmir ofisleri, Türkiye genelinde yaygın satış noktaları ve çalışanları ile kromatografi cihazları, spektroskopi cihazları, tamamlayıcı diğer cihazların satış ve satış sonrası destek konularında “Tam Hizmet” anlayışı ile hizmet vermektedir. 

Tüm grup şirketlerinin çıkış noktası olan SEM 2022 yılı Ekim ayında Altium Grup’a katılmış, 2023 yılında ismini Altium Laboratuvar Cihazları A.Ş. olarak değiştirmiş ve global yolculuğunu emin adımlarla sürdürmektedir.

Altium Laboratuar Cihazları, teknoloji lideri firmalarla; başta sektör lideri ‘Agilent’ olmak üzere temsilcisi olduğu diğer şirketler aracılığıyla da hizmetlerini sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bu yana giderek büyüyen firmamız bugün sadece Türkiye’de 170’i aşkın kişi ile ihtiyaç sahiplerine hizmet vermektedir. Satış ve satış sonrasında, eğitim ve teknik hizmet veren ekibimiz tamamıyla üniversite mezunu olup en az bir yabancı dil bilmektedir.

Altium’un ulusal ve uluslararası alanda birçok kalite sertifikaları bulunmaktadır. Şirketimiz Türkiye’deki mevcut(TTK) mevzuatlara-yasalara uygun olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Son teknolojileri, trendleri ve uygulamaları, teknik bilgimiz ve sektör deneyimimizle harmanlayarak sizlere sunmaktayız. Uygulamakta olduğumuz projeler ve danışmanlık hizmetlerimizle siz değerli müşteri ve kullanıcılarımızın her zaman yanında yer almaktan gurur duymaktayız.


Çalışanlarımız

Çalışanlarımızı en büyük değerimiz olarak görüyoruz; gelişim, motivasyon ve bağlılığı sürekli kılıyor; karşılıklı saygı ve güvenin hakim olduğu, katılımcı bir organizasyon olarak faaliyet gösterip, çalışanlarımıza her fırsatta değerli olduklarını ve grubumuzun başarılı performansının gerçek mimarları olduklarını hissettirmeyi amaçlıyoruz.

Motivasyon seviyesi yüksek çalışanlar, memnun müşterilere dolayısıyla iş başarısına giden yoldur. Bu nedenle periyodik olarak çalışanlarımızı hem  teknik hem de kişisel gelişim eğitimlerine katılma imkanı sağlayarak sürekli olarak destekliyoruz.

Bu nedenle belirli aralıklarla çalışanlarımızı ürünlerin ve hizmetlerin sürekli geliştirilmesi amacıyla teknik ve mesleki eğitimlere tabi tutmamızın yanı sıra mükemmel işletme organizasyonunu sürdürebilmeleri için kişisel gelişim eğitimleri ile birlikte yetkinliklerini arttırma imkanı da sağlıyoruz.

 


Politikalar, Kurumsal Yönetim ve Uyum

İşletmemizi Yürürlükteki Kanunlara ve Şirket Kurallarına Göre Yönetmek;

İlgili yasalara saygılı bir organizasyon olan Altium uluslararası hukuk bağlamında da çalışanlarına ve iş ortaklarına karşı da hukuka bağlılık konusunda son derece itaatkardır.

Aşağıdaki listede özel uygunluklu ana noktalar belirtilmiştir;

-Çalışan İlişkileri ve Yönetimi
-Müşteri İlişkileri
-Tedarikçi, Bayi ve Servis İlişkileri
-Rakip İlişkileri ve Rakabet
-Event Katılımları
-Müşteri Promosyonları
-Bilgi Yönetimi
-Gizlilik


Kalite

En yeni teknoloji, bilgi ve deneyim birikimimiz ve tam hizmet anlayışımız ile müşterilerimizin memnuniyetini sürekli kılmayı hedefliyoruz. SEM çok sayıda ulusal ve uluslararası kalifikasyon sertifikalarına sahiptir.

Daha fazla müşteri memnuniyeti hedefi ile odağımız: Daha Kaliteli, Daha Hızlı ve Daha Ekonomik çözümler sağlamaktır.

• Daha Kaliteli : Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamada daha kaliteli çözümler üretmek ve bunları tam ve hatasız olarak uygulamaktır.

• Daha Hızlı : Hizmet kalitesinden ödün vermeksizin müşteriye çözüm sağlama sürecini kısaltarak, onların rekabet gücüne katkıda bulunmaktır.

• Daha Ekonomik : Kaliteli ve hızlı hizmete, ekonomik olarak en avantajlı çözümlerle ulaşmaktır.

Sunulan tüm satış ve satış sonrası destek hizmetlerimizde sürekli iyileştirme esastır. Bu anlayışla faaliyetlerimizde sloganımız her zaman “Hizmette Farklılık” yaratmaktır.