Nem Tayin Cihazları

Yapısında bir terazi ve ısıtıcı bulunduran cihaz, örneğin başlangıç ağırlığını ve kurutma süresince oluşan ağırlık kaybını hesaplayarak kısa sürede % nem veya kuru madde oranını hesaplar. Cihazın numune koyma haznesine yaklaşık 2-3 g örnek yüzeye yaydırılarak koyulur. Çalışma sıcaklığı ve süresi ayarlandıktan sonra kapağı kapatılarak cihaz çalıştırılır. Ekranda okunan % nem veya kuru madde değeri sabit olunca (ürüne göre değişken olmakla beraber yaklaşık 25-30 dakika) deney sona erer ve cihaz ekranında sırası ile % nem ve % kuru madde değerlerini verir.

Tam otomatik ve yarı otomatik çalışma modları ile ürün analizi için gerekli olabilecek optimum parametrelerin seçimi mümkündür. 2 değişik formatta GLP dökümantasyonu alınabilir. Zaman ve nem değerlerine gram ve % olarak limit girilebilir. Ayarlanabilir bitirme modları ve timer stop seçenekleri vardır. Printer ile kullanıldığında nem değerleri çıktısı alabilir.

 

MB90 Nem Tayin Cihazı

Ürünü İncele


Nem Tayin Cihazları Kullanım Alanları


  • Gıda Sektörü: kakao, çay, kahve, şeker, tütün vs.
  • Kereste
  • Tekstil Sektörü: Deri
  • Kağıt, Karton
  • İlaç Sektörü

 

MB27 Nem Tayin Cihazı

Yeni OHAUS MB27 Temel Nem Analiz Cihazı şık , kompakt tasarım ile yüksek kaliteli ve dayanıklı tasarımı birleştirir. MB27 nem analiz uygulamaları için geniş bir yelpazede güvenilir, doğru sonuçlar verir.

MB45 Nem Tayin Cihazı

OHAUS MB Serisi Nem Tayin Cihazları yüksek kalite ve dayanıklı yapısını şık ve kompakt dizayn ile kombine eder. MB Serisi geniş aplikasyon aralığında güvenilir ve hassas sonuçlar verir. Otomatik bitirme modu (mg/s) ve 4 sıcaklık profili.

MB90-120 Nem Tayin Cihazı

Ohaus MB120 ve MB90 cihazları ile numunenizin nem içeriğini ölçmek hiç bu kadar hızlı ve pratik olmamıştı. Laboratuvarda hassasiyet ve verimliliği artırmak, hızlı ve tekrarlanabilir sonuçlar için cihazlarımız özel kontrollü halojen ısıtma sistemine sahiptir ve % 0.01 çözünürlükte nem analizi yapmanıza imkan verir.