MB90&120

Ohaus MB120 ve MB90 cihazları ile numunenizin nem içeriğini ölçmek hiç bu kadar hızlı ve pratik olmamıştı. Laboratuvarda hassasiyet ve verimliliği artırmak, hızlı ve tekrarlanabilir sonuçlar için cihazlarımız özel kontrollü halojen ısıtma sistemine sahiptir ve % 0.01 çözünürlükte nem analizi yapmanıza imkan verir. Dayanıklı gövde ve kompakt yapı kolay, temizlik ve dayanıklılık için tasarlanmıştır. Dokunmatik ikon bazlı menü operasyon sürecinin her aşamasında kullanıcılara yol gösterir.

Standart Özellikler:

  • Kurutma parametrelerinizi aplikasyon öncesinde belirleyerek 100 farklı metoda kadar MB120’nin hafızasında saklayabilir, istediğiniz zaman geri çağırabilirsiniz. Cihaz ile birlikte gelen Isı Kılavuzu, numunenizin optimal kuruma sıcaklığını belirleyerek nem analizini en hızlı ve uygun koşullarda yapmanızı sağlar. 100 adet analiz sonucunu ve istatistiksel verileri cihazın hafızasında güvenle saklayabilirsiniz.
  • Tam kontrollü halojen ısıtma sistemi hızlı ve tekrarlanabilir sonuçlar sağlamanız için özel olarak tasarlanmıştır. Geniş yüzey alanına sahip halojen lamba numune üzerinde ısıyı eşit olarak dağıtır. Kolay tek aşamalı bir kurutma için dört seçilebilir kurutma profili ve nem kaybı artık algılanmadığında 7 farklı otomatik bitirme seçeneği MB120’de mevcuttur.
  • Özel dizaynı sayesinde analiziniz bittikten sonra hiçbir ekstra aparata gerek kalmadan numune haznesini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar güvenle kullanacağınız bir cihazdır.
  • İkon bazlı dokunmatik renkli ekranıyla MB120 ve MB90’nın tüm özellikleri ve parametrelerine kolayca erişebilirsiniz. Renkli dokunmatik ekran üzerinde simge tabanlı navigasyon uygulama sürecinin her aşamasında kullanıcılara yol gösterir.

Teknik Özellikler

Hızlı Halojen Isıtma Teknolojisi: Halojen ısıtma tekniği numuneyi saniyeler içerisinde kurutur. Geleneksel infrared ısıtma tekniklerinden %40 daha hızlıdır.

Hassas Kurutma: Tekrarlanabilir, Güvenli Sonuçlar İçin! Yansıtıcı örnek haznesi 0.01% okunabilirlikte güvenli sonuçlar almanız için her numunenin homojen ısınmasını sağlar.

Esnek ve Güçlü
MB90 ile 40–200°C , MB120 ile 40–230°C ısı aralığında 1 derecelik artışlarla kurutma yapabilirsiniz.

 Otomatik Bitirme Seçenekleri: Nem kaybı tespit edildikten sonra otomatik olarak testi sonlandırmak için otomatik bitirme kriterlerini özelleştirin.
Manuel, Zamanlı, Otomatik, yüzde nem kaybı, AutoFree A30, A60 ve A90

 

 

4 Farklı Isıtma Profili ile Kesin Sonuçlar!
Kendiniz belirleyeceğinizi ısıtma profili ile birçok farklı numune için özel kurutma metodları oluşturun.

  • Hızlı: Hedef sıcaklığa mümkün olan en kısa sürede ulaşır
  • Standart: Minimum artışlarla hedef sıcaklığa yaklaşır
  • Rampa: İstenilen sıcaklığa zaman kontrollü olarak ulaşır
  • Basamak: Hedef sıcaklığa 3 kontrollü adımda ulaşır