Vapor Pro® XL Computrac®

YENİ NESİL SU MİKTARI ANALİZ CİHAZI
   Vapor Pro® XL Computrac®

Farklı uygulamalar için hızlı ve doğru su miktarı analizi.

Yeni Nesil Su Miktari Analiz Cihazi

Geliştirilmiş hassasiyet, doğruluk, esneklik ve modern kullanıcı arayüzü – Vapor Pro® XL Computrac®’ın nem (su miktarı)’na özgü analizdeki en son teknolojisindir. Vapor Pro XL, Karl Fischer titrasyonunun kullanıldığı neredeye her uygulama için idealdir. Geliştirilmiş bir ısıtıcıya ve test sıcaklıkları üzerinde artırılmış kontrole sahiptir. Vapor Pro XL kimyasal kullanılmadan farklı boyuttaki numune şişeleri ile uyumludur Ayrıca yöntem geliştirme için kademeli sıcaklık test özellikleri ile donatılmıştır.

Özellikler

 • SIFIR KİMYASAL REAKTİF: Vapor Pro® XL tehlikeli kimyasal reaktifler, maliyetli cam malzemeler zaman alıcı bakım süresi veya masrafı olmadan Karl Fischer ile ilişkilendirilen neme özgü analizler sunar..

 • ÇOK YÖNLÜ: Vapor Pro XL, plastik ve petrol ürünlerinden ilaçlara, kimyasallara ve daha fazlasına kadar, Karl Fischer titrasyonunun kullanıldığı nerdeyse her uygulama için idealdir.

 • DOKUNMATİK EKRAN: Yeni renkli LCD dokunmatik ekran ve sezgisel arayüz, kullanım kolaylığı sağlar. Analizi kimin çalıştırdığına bakılmaksızın doğru, tekrarlanabilir sonuçlar alabilmeniz için kolaylaştırılmış menu.

 • YÜKSEK SICAKLIK TESTİ: Geliştirilmiş ısıtıcı maksimum test sıcaklığını 300 C’ye yükseltir ve cihazın sıcaklık aralığı boyunca test sıcaklıkları üzerinde kontrol sağlar.

 • KADEMELİ SICAKLIK TESTİ: Vapor Pro XL yöntem geliştirmeyi her zamankinden daha kolay hale getiren kademeli sıcaklık testi özelliği sunar.

 • FARKLI VİAL BOYUTLARI: 2 ml’den 60 ml’ye kadar farklı boyuttaki  vialler ile uyumlu olan Vapor Pro XL, kullanıcıların nem çeker numunelerini numune şişeselerinden çıkarmadan test etmelerine olanak sağlar.

 • AYARLANABİLİR ANALİZ BİTİŞ KRİTERLERİ: Kullanıcı tarafından ayarlanabilen analiz bitiş kriterleri, uygulamanız için test sonuçlarını ve performansı optimize etmeye yardımcı olur

 • VERİ DEPOLAMA: Vapor Pro XL, 250 test programını saklar ve son 1000 test sonucunu 100 test grafiğini saklayarak, kullanıcıların istatiksel analiz için geçmiş test sonuçlarını görüntülemesine ve seçmesine çeşitli örnekleri kolaylıkla test etmesine olanak tanır.

 • WEB SUNUCUSU: İsteğe bağlı web sunucusu, kullanıcalrın testleri uzaktan izlemelerine ve operatörlerle kontrol etmelerine olanak tanır. Ayrıca kullanıcıların sonuçları ve kalibrasyon raporlarını indirmesine, günlük denetim dosyalarını görüntülemesine ve cihazlar arasında programları aktarmasına olanak tanır.

Metod&Regülasyon Uyumluluğu

 • 21 CFR PART 11 UYUMLULUĞU (OPSİYONEL): Ilaç ve tıbbi cihaz şirketleri için standartları karşılayan regülasyonlara uygunluk

 • ASTM D7191-10: Plastik numunelerdeki Nemin Bağıl Nem Sensörüyle Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

 • ASTM D7546-15: Yeni veya kullanılmakta olan  yağlayıcılar ve katkı maddelerinde bağıl nem sensörüyle nem tayini için standard test yöntemi.

Teknik Özellikler:

Nem aralığı

10 ppm (10 μg | 0.001%) to 100%

Nem Hassasiyet

1 ppm (0.1 μg | 0.0001%)

Tekrarlanabilirlik

<10% C.V. numuneler için  >0.1% nem

<15% C.V. numuneler için  <0.1% nem

Sıcaklık Aralığı

25°C ‘den 300°C’e

Numune miktarı

0.01 g ‘dan 8 g’a

Sonuçlar

% nem, ppm nem, μg su miktarı

Hafıza

250’e kadar test programını, son 1000 sonucu ve son 100 grafiği depolar

İstatistiksel Analiz

Mean, SD, CV

Analiz Bitiş Kriterleri

Kullanıcı tarafından ayarlanabilir: Tahmin, Oran,Zaman, Zaman ve ardından Oran

Kalibrasyon

NIST izlenebilir kapiler tüplerle manuel kalibrasyon

Çalışma Koşulları

32-40°C ‘da <50% BN;

0-31°C’da <80% BN

Güç Gereksinimleri

100-120 VAC, 50/60 Hz, 8A or

220-240 VAC, 50/60 Hz, 4A

Boyutlar

6.8” H x 18.5” W x 11” D

(17.2 cm W x 47 cm H x 27.9 cm D)

Ağırlık

17.7 lbs. (8.0 kg)

Garanti

Bir yıl | Fabrika parçaları ve işçilik iki yıl

Arka Panel Bağlantıları

USB A ve  B, ethernet, seri port, taşıyıcı gaz girişi ve çıkışı

Taşıyıcı Gaz

Kuru nitrojen veya kuru hava

 (-40°C yoğuşma noktası veya daha düşük olması önerilir) 17-22 psi de (kullanıcı tarafından  sağlanır)

Dokunmatik Ekran

LCD 800 x 480 Renkli TFT

Sertifikalar

UL, CE

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçmek için formu doldurun