Reometreler

Brookfield RSO ve RSX Reometreleri standart Brookfield viskozimetrelerinden faklıdır. RSO serisi reometreler osilasyon özellikli olup RSX serisi reometreler ise hız kontrolü (RPM) yerine Tork kontrolünü (stres kontrolü) kullanmaktadır. RSO ve RSX’in sağladığı tork kontrolü sayesinde geniş bir viskozite ölçüm aralığında çalışılabilir, verim özelliklerinin testi yapılabilir ve hassas yüksek viskoziteye sahip jellerin akış özellikleri ölçülebilir.

RSX Reometresi farklı modellerle size sunulmaktadır. Ortak eksenli Silindir Modeli DIN geometrisini sunmaktadır. “Bob/spindle çapları 8, 14, 25, 45, 48 mm ve çift aralıklı (double gap) şeklindedir. Cone/Plate Modeli 1 ve 2 derecelik 2.5, 5.0 ve 7.5 cm çapa sahip konileri içermektedir. Cone/Plate Modeli ayrıca 2.5, 5.0 ve 7.5 cm çapındaki düz plakalar kullanılarak Plate/Plate modeli olarak da davranabilmektedir. Düz plaka geometrileri çok yüksek seviyede viskoziteye sahip sıvılar için ya da içinde katı parçacıklar içeren sıvılarla çalışılırken tercih edilmelidir. RSX Soft Solid Test Cihazı RSX Soft Solid Test Cihazı pervane tipi spindle ile düşük kayma ve stresi kombine ederek, yumuşak katı formdaki materyallerin viskoelastik karakterizasyonunu sağlar. Bu materyaller macunlar, jeller, mumlar ve çamurlar şeklindedir.Bu test için Brookfield Rheo3000 yazılımı ve soft solid test modülü gerekmektedir.

DVNext Reometre

DVNext Reometre, Brookfield’ın en son model reometresi hızlı tek nokta viskozite ölçümleri yanı sıra reoloji uygulamaları içinde tekrarlanabilir ve güvenilir sonuçlar elde edebilmeniz için geliştirilmiş en son modelidir. Viskozite ve yield stress ölçümleri için kullanımı kolay, tek başına kullanılan modelin Standart ve 21 CFR Bölüm 11 Uyumlu modelleri mevcuttur

RSX

RSX serisi dokunmatik ekranlı reometreler, sofistike reoloji analizleri için hem kontrollü kesme hızı (rpm) hem de kontrollü kesme gerilimi (tork) modlarında çalışabilir

DVNext Cone/Plate

Koni / plaka geometrisi kesin share rate/share strees değeri ile mutlak viskozite ölçümü sağlar.Çok düşük hacimli numuneler için sıcaklık kontrolü kolayca gerçekleştirilir. Koni / plaka geometrisi Newtonian olmayan akışkanların ileri reolojik analizi içinde uygundur. Bu uçlar Wells-Brookfield Cone/Plate Viskozimetreler ile uyumludur.

Osilasyonel Reometre

“Hızlı Test imkanı, dakikalar içerisinde test yapılmasına olanak sağlar.”

RSO ve RSX serisi reometreler, kayma hızı ve kayma gerilimi kontrolü statik akış eğrisi ve viskoelastik davnarış incelemeyi kolaylaştırır. Kullanıcı dostu dokunmatik ekran  ve stand alone çalışma için grafik ekranı vardır. Kolay spindle bağlantısı için hızlı bağlantı sistemine sahiptir. Tek bir cihazdave isternirse ayrı ayrı koni-plaka ve eş eksenli silindirik spindle kullanımı sağlar. Çok az miktarda numune ile ölçüm özelliği hızlı analiz  ve temizleme imkanı verir. Spindle Barkodu ile spindleları otomatik olarak algılama  olanağı sağlar. Opsiyonel Rheo3000 yazılımı bilgisayar kontrolüne ve çoklu test ölçümlerinin veri toplama ve analizine olanak sağlar.