Reometreler

Reometre, Dinamik reoloji ölçümünde bir malzemeye devamlı bir şekilde artıp azalan gerinim belirli bir frekans aralığında uygulanır ve en yüksek gerilim değeri ile gerinim ve gerilim arasındaki faz farklılığı ölçülür.

Eğer malzeme ideal bir elastik malzeme davranışı gösterirse, oluşan gerilim gerinim ile doğru orantılıdır ve gerilim ve gerinim sinyalleri aynı fazdadır. 

Bir viskoelastik malzemenin gerilim sinyali iki parçaya ayrılabilir:

  • Gerinim ile aynı fazda olan elastik gerilim.
  • Gerinim ile arasında 90º faz farklılığı olan viskoz gerilim.

 

 

Reometre – RST SST Plus

Ürünü İncele


Akış Kontrollü Reometre

Brookfield DV3T Ultra reometresi segmentinin en güçlü ve çok yönlü cihazıdır. Akma gerilmesi ölçüm yeteneği ile gelişmiş bir viskozimetrenin tüm özellikleri bir araya getiren bu reometre ile kesin ölçüm değerleri alınır. Yazılım gerektirmeden data analizi yapabilir.

 

Reometre (RST CC Plus)

Dokunmatik Ekranlı Koaksiyel Silindir DIN Geometriye Sahip RST CC Plus reometre sistemi Kalite kontol ve Ar-Ge uygulamalarında tam reolojik data elde edilmesine ve prosesinizi en iyi şekilde yönetmenize olanak sağlar .

Reometre (RST SST Plus)

Yeni Dokunmatik Ekranlı RST SST model, Partikül içeren kompozisyonlar ve yarı katıların reolojik analizi için geliştirilmiş bir sistemdir. R/S SST (Soft Solid Tester) ile pasta/macun formundaki tüm malzemelerde çalışılabilir.