Brookfield DV2T Dijital Rotasyonel Dokunmatik Ekran Viskozimetre

Yeni model Brookfield DV2T Dijital Döner Viskozimetre hızlı ve kolay viskozite ölçümleri için metod oluşturma ve veri toplama konusunda kullanıcı kolaylığı sağlayan 5 inçlik renkli bir ekrana sahibtir. Brookfiel DV2T dijital viskozimetre  bunun yanısıra programlama özelliği, ölçüm sonuçları ortlaması ve kullanıcıyı uyaran limitlerin belirlenmesi gibi ölçüm sonuçları için idealdir.

Program Oluştrucu yazılımı kullanarak rotasyonel viskozimetre kullanımı  kullanıcıların belirleyeceği adımlar ile çok adımlı test metodları oluşturulup USB Flash bellek aracılığıyla DV2T Viskozimetre cihazına yüklenebilir.

Ölçüm sonuçları doğrudan yazıcıdan çıktı alınabilir veya bilgisayara gönderilebilir. Bunun yanı sıra opsiyonel Brookfield RheocalcT yazılımı ile cihazın otomatik kontrolü ve ölçüm sonuçlarının kaydı gerçekşetirilebilir.

Özellikleri

5 inç renkli dokunmatik erkan birden çok dili destekler

Ekranda görüntülenen bilgiler: viskozite ( cP/ mPa.s), sıcaklık ( C/F), shear rate/shear stress, % tork , spindle/ hız bilgisi, uygulanan çok adımlı metodun bilgisi

Gelişmiş güvenlik özelliği ile kullanıcı seviyeleri ve şifre ile erişim sağlanır

Ekranda ölçüm verilerinin karşılaştırılması için zaman ayarlı testler, ölçüm verileri ortalamaları, belirlenen ölçüm limitleri, ayarlanabilen ölçüm hızı/ kullanılan spindle listeleri görüntülenebilir.

Otomatik ölçüm aralığı özelliği ile herhangi bir spindle/hız kombinasyonu için ölçülebilecek maksimum viskozite değeri ekranda görüntülenebilir.

Cihaz ile birlikte verilen PG Flash yazılımı ile isteğe bağlı olarak bilgisayar üzerinden metodların oluşturulup cihaza yüklenmesi ve otomatik veri toplama özelliği kullanılabilir.

Kolaylıkla cihazın dengeye getirebilinmesi için cihazın ön tarafında su terazisi bulunmaktadır.

Dahili sıcaklı probu

Brookfield Rotasyonel Viskozimetre
Çalışma Prensibi

Her bir dijital rotasyonel Viskozimetre ve reometrenin ölçüm yapılacak malzemenin viskozitesini hesaplamak için kullanılan dahili bir yay sistemi vardır.. Bu yaylar farklı viskozitedeki numuneler için farklılık göstermektedir:

Brookfield LV Model Viskozimetreler

Düşük viskoziteli malzemeler için uygundur ve en ince malzemeleri ölçebilir. Yaygın örnekler arasında mürekkepler, yağlar ve çözücüler bulunur.

Brookfield RV Model Viskozimetreler

LV Model Viskozimetreler ile ölçülen numunelerden daha viskoz numunelerin ölçümü için uygundur.Yaygın örnekler arasında kremler, yiyecekler ve boyalar bulunur.

Brookfield HA Model Viskozimetreler

RV Model Viskozimetreler ile ölçülen numunelerden daha viskoz numunelerin ölçümü için uygundur. Yaygın örnekler arasında jeller, çikolatalar ve epoksiler bulunur.

Brookfield HB Model Viskozimetreler

HA Model Viskozimetreler ile ölçülen numunelerde daha viskoz numuneler için uygundur. Yaygın örnekler  aslfalt ve melas gibi.

Dahili Aksesuarlar

  • Viskozimetre cihazı
  • 6 adet RV/HA/HB spindles veya 4 adet LV spindles ( Seçilecek modele uygun olarak)
  • RTD Sıcaklık probu
  • Spindle Koruyucu *
  • Lab Standı (Model G)
  • Ekran koruyucu
  • PG Flash Yazılımı
  • Taşıma Çantası

*HA ve HB versiyonları için dahil değildir.

İletişime geçin

Brookfield DV2T Dijital Rotasyonel Dokunmatik Ekran Viskozimetre ürünü ile ilgili daha fazla detaya veya bilgiye ihtiyacınız mı var?